30.OVS - Výšina + Lasergame

 

Stalo se dne 17.11.2012 na jednodenní výpravě:
Asi v 8:00 jsme měli daný sraz u klubovny, bohužel já (Viking) a Vigy jsme přišli trochu později kvůli tomu, že jsem zaspal. Když jsme přišli do klubovny, tak už skoro všichni, „sakra!“ (Riki, Sušenka, David, Filip, Rosomák a bohužel i Hypo) byli na místě srazu.
Nalezli jsme první šifrovanou zprávu v morseovce, kterou nakonec rozluštil Riki, který jako jediný zodpovědný skaut z nás měl u sebe v notesu vypsanou morseovu abecedu. V šifře bylo ve zkratce napsáno, že „zbraně budou shozeny na nějakém místě“. Vyluštily jsme, že se máme dostavit do určitých bodů rozestavených po Liberci, ale Hypo měl „údajně“ říct, že se máme dostavit nejdříve do bodu f, což znamenalo „dojděte na lesní koupaliště v lidových sadech“ (jak jsme později vyluštili) a dal nám na to limit do 10:15. Jo a za každou minutu zpoždění jsme měli přidané jedno číslo do pyramidy (klikové) a poté ještě přidal úkol, abychom sehnali mapu Liberce. Tento úkol jsme se usnesli vyplnit ze všeho nejdříve.
Tak jsme vyrazili k Liberecké radnici a já jsem se ujal vedení, protože jako jediný bydlím u centra Liberce. Bohužel to nešlo tak rychle, jak jsme chtěli, protože nově příchozí nováčci trošku brzdili svými vylomeninami (chlapci, trochu výchovy by neškodilo!). Nakonec jsme k radnici přece jenom došli, ale měli zavřeno, tak nás napadlo, že bychom se mohli stavit v magistrátu Liberce – !zase zavřeno! Vzteky jsme viděli rudě, ale nevzdali jsme se, tak jsme zkusili ještě knihovnu, bohužel nás čekala stejná odpověď. Nakonec jsme se na to vykašlali a šli na jisto, teda ještě jsme se poptali několika kolemjdoucích lidí a naštěstí nám sdělili to, co jsme si mysleli my a to, že to poslední místo je lesní koupaliště v Lidových sadech.
Došli jsme tam asi v 10:20 a nebyl tam nikdo. Vigi naštěstí měl číslo na Bodieho, tak jsme ho provolali a po chvilce zjistily, že jsme samozřejmě měli před tím zjistit ještě několik úkolů (spočítat kolik stojí vstupné do Zoo a do Botanické zahrady nebo také spočítat kolik sloupů podpírá balkon nad vstupem do městských lázní atd.). Tak jsme vyrazili a cestou jsme potkali Hypa, který nám sdělil, že nám navýší čas ještě o patnáct minut. Tak jsme se rozdělily, já a Riki jsme vyrazily zjistit vstupné do Botanické zahrady a Filip se Sušenkou šli zjistit zase vstupné do Zoo. Vigi a David šli rychle obejít ty ostatní úkoly.
Sehnali jsme naštěstí všechny informace tak jsme se rozběhli zpátky ke koupališti, kde jsme z čísel díky mé pomoci rozluštily šifru, kde bylo „že zbraně byly shozeny (a teď co jsme vyluštily) na Výšině. Tak jsme zase vyrazili na Výšinu, kde byly shozeny zbraně, a nováčci zase brzdili. Nakonec jsme tam dorazili a nahoře nás čekal Rosomák, o kterém se nám už dlouho do té doby nedostavily žádné informace. Hypo pro nás měl zase další úkol a to získat 17 poschovávaných zbraní za 20 minut a po dvojicích, které jsme si měli utvořit. Všechny zbraně jsme nakonec našli do stanoveného limitu.
A potom věřte tomu nebo ne, na laser game jsme nakonec šli, abychom se naše nové zbraně naučili používat. Ale pro Rosomáka (který nás měl dopravit na laser game) a pro mne to byla cesta utrpení (až skoro křížová) protože nováčci a tentokrát i ostatní kluci zase začali dělat kraviny (jakoby toho chození snad nebylo dost). Kluci se po chviličce nadávání od Rosomáka uklidnili, ale vlčata se rozhodla zazpívat si na Šalďáku. To už Rosomákovi hodně tekly nervy (kýbl by nestačil), potom se nováčci náhle uklidnili (na chvilku = 5 sekund), ale u Babylonu začali zase brzdit.
Nakonec jsme se na laser game dostavili. Laser game se doopravdy povedl a nováčci se perfektně vyřádili. Prostě zase jedna perfektní výprava (a že jich nebylo za ty roky málo).
 
!Pozdrav všem!
Viking
 

 

 

Štítky: