Akce Pololetní prázdniny

pololetkyAno, není to omyl. Hra o Trůny se jako taková nakonec neuskutečnila. Důvod? Prostý. Účast. Dost smutný byl pohled ve čtvrtek večer na autobusové zastávce na 6 kluků ze dvou skautských přístavů. Někteří onemocněli, jiní zřejmě usoudili, že je zima (divné v tomto ročním období) a tak dali přednost počítačům a televizím.

Ať tak či jinak, v malém počtu jsme se ve čtvrtek večer sešli na chatě Ahojka, kde Zip od oběda topil co to šlo, ale předchozí týdenní holomrazy byly tuhým oříškem. Teplota sice nepřekročila 20, ale nebylo vůbec zle. Kluci, kteří pod vedením Bodieho vyrazili busem na Českou chalupu, postupně pěšky putovali přes Maliník, Bedřichov a Královku, dorazili před devátou hodinou. Večerní program byl hodně volný, takže se hrály deskové hry a večerka byla velmi pozdě.

Budíčky byly (až na neděli) na příjemnou devátou hodinu. Dopolední venkovní vycházky kvůli mrazivému počasí jen krátké a snad dostatečně akční - kdo měl lyže, byl se projet, ostatní šli zablbnout do sněhu, na boby apod. Během celého prodlouženého víkendu se hrály mraky deskových her.

Sobotní program doplnilo kratičké intermezzo, kdy proti sobě nastoupily dva týmy, které bojovali o svíčky ukryté ve sněhu. Mimo jiné se povedlo ukrát sekeru tak, že se musela hledat ještě ráno. Večerní program doplnila videa z průběhu předešlého roku; pohled na Nový Zéland očima českých kajakářů a pak také dva díly seriálu z produkce HBO - Hra o Trůny.

Akce a její náplň - Hra o Trůny - je díky neuskutečněnému programu připravená. Bude pro koho jí třeba příští rok uskutečnit?