Jablonecká regata

V sobotu 5.10.2013 proběhla akce plachtění na přehradě v Jablonci nad Nisou.

Sraz jsme měli u klubovny v pátek 4.10. Ach jo, zrovna na můj svátek.… A kluci zapomněli na šampus. J Sešlo se nás 7 statečných. Bodie, Pirát, Riki, Šerpa, Rebit, Klíšťák a moje maličkost. Předali jsme Bodiemu drobné, naložili lodě a vyrazili na tramvaj směr Jablonec. V Jablonci jsme vystoupili a pokračovali pěšky do místní klubovny. Když jsme tam došli, ubytovali jsme se a šli na dvouhodinové promítání pravidel a trasy. Po skončení jsme koukali na filmy (Croodsovi, Noc v muzeu 2) a v jedenáct večer jsme šli spát.

Druhý den jsme vstali a zabalili si věci. Po snídani jsme vyrazili k přehradě, kde jsme nachystali lodě a konečně vypluli. Já jsem plachtil poprvé a je to úžasné. K obědu byl guláš, který jsme měli dostat do ešáků, které jsme s sebou ale neměli. Nějak nám vypadnuli se lžící a hrnkem ze seznamu věcí… (naštěstí měli misky a lžíce na půjčení) Po obědě jsme znovu plachtili, jezdilo se několik samostatných rozjížděk kolem 3 bójek. Na přehradu nás přišli podpořit Rikiho máma, babička, Šimon a ještě dva kamarádi. Hned se nám závodilo líp.

Netrpělivě jsme očekávali vyhlášení výsledků, které proběhlo odpoledne. Naše posádka ve složení Bodie, Pirát a já jsme skončili na 8. místě, druhá posádka se umístila za námi.

Následovala zpáteční cesta tramvají do Liberce. Pro mě byla kratší, já jsem vystupoval doma ve Vratislavicích, ostatní se rozprchli až od klubovny. Už se těším na další výpravu.

Seržant

 

 

Štítky: