Novoroční výstup na Ještěd

První den nového roku jsme se již tradičně slezli v 9 hodin na konečné tramvaje. Nešli jsme sami, šla snad půlka Liberce.

U pořadatelů jsme zakoupili startovní lístky a odznáčky a pomalu vyrazili nahoru, samozřejmě jak jinak než pod lany. Drobné zdravotní komplikace nás rozdělili na dvě poloviny. Rychlíci Citrón, Rebel a Slávek prošlapávali cestu, zatímco Viking, Zip a Šéfka se pohodlně vezli za nimi. Zima byla slušná, sněhu také dosti a lehký výšlap to rozhodně nebyl. Počáteční F-10 jsme za chvíli přokonali a po ledovce nastoupali i začátek další sjezdovky. Stoupali jsme bez větších obtíží a zanedlouho jsme již došli na silnici. Borci z první party vyběhli zase pod lany, zatímco ulejváci šli okolo po silnici. Na vrcholu ukrutně foukalo, a tak jsme si rádi zašli na svačinku. Někdo měl od maminky, někdo od tatínka, a někdo nepohrdl výborným guláškem od bufetu.

Vyzvedli jsme si pamětní listy s razítkem, a vydali se na sestup. V ukrutném větru, mrazu, mraku a prostě nepříznivém počasí jsme pořídili vrcholový obrázek a hurá dolů. Sestup suťovištěm pod lany nebyl jednoduchý, avšak po zadní části těla to jelo docela dobře. Někteří členové expedice s sebou nahoru vynesli ježdíky, což se při sestupu jevilo jako výborný nápad. Na sjezdovce všichni už jeli na všem co měli, kromě ježdíků tedy i igelitku, popřípadě jen po zadku. Sestup tak rychle utekl a v poledne jsme se už doklouzali zpátky k tramvaji.

Štítky: