Táborové střípky 1

Po počátečních trablích, které našim dobrodruhům připravily České Dráhy, se auto parta a zbytek výpravy sešel na Paulině Louce nad Rejštějnem.

Prví dva plné dny tábora, čili dny druhý a třetí celkově, jsme se rozdělili na dvě party a protočili vodní a turistickou část. A to i zo toho důvodu, že vody je v Otavě opravdu pomálu. Proto jsme ve dvou dnech spluli horní úsek z Pauliny Louky k mostu za Annínem, resp. do Sušice (tam jela první parta, ale protože museli dost brodit a tahnout lodě, tak druhá jela jen k onomu mostu).

Pěší tůra si dala za cíl kolečko o délce lehce přesahující 20km. Úterní skupina měla výhodu chladnějšího počasí, vypršelo se přes noc. Středeční skupina se prošla za poněkud většího tepla.

Čtvrtého dne, tedy ve čtvrtek 7. 7. 2011, jsme vzhledem k očekávanému nízkému stavu horního toku nemohli nasadit lodě (pramice by neprojely) a tak jsme zvolili pěší přesun do kempu Žichovice (ř. km. 83). Hoši dorazili ožehlí sluncem akorát k večeři. Schladili a vykoupali se v klidných vodách Otavských.

Od zítřka nás čekají dva dny plavby k jezu Štěken a poté dva dny na místě s plánovaným výletem k Žižkovi a menšímu výcviku na jezu. Snad se nám podaří dobít notebook a najít lepší signál.