Závod vlčat a světlušek

Základní kolo Závodu vlčat a světlušek v Liberci se v roce 2008 konalo 26. 4. 2008 v Lidových sadech. Jako základna nám skvěle posloužila klubovna 22. RK ze Stopy. Závodu se zúčastnilo celkem 29 světlušek (žabiček) v 5 hlídkách a 36 vlčat v 6 hlídkách.

Legenda nás zavedla do starodávné incké říše, účastníci závodu byli požádáni o pomoc při obnovování zašlé slávy znovusestavením rozbitého symbolu – obrovského zlatého slunce.

Průběh závodu se obešel bez závažnějších komplikací kromě nepříjemně dlouhých čekacích časů na disciplíně zdravověda. Ty byly způsobeny nedostatkem lidí i materiálu (nebylo tedy možné zvládnout více jak 1 hlídku v jeden čas).
Dlouhou chvíli měl závodníkům, kteří nejsou na trati, zpříjemnit doplňkový program v podobě „incké turistické trati“, kde na jednotlivých křižovatkách udávaly správný směr kvízové otázky z oblasti vlastivědy a historie skautingu. Původní odhad, že to hlídkám zabere alespoň hodinu, se ukázal jako značně nadsazený a většina z nich to měla po 20 minutách za sebou. Mladá generace je zkrátka nadějná! :)

Napsal: Caesh

Štítky: