Akce Prase John - aneb zabijačka bez zvěře a Johna

Pro web napsal Šmudla.
Letos porpvé se OS odpoutali nejen od zvěřinových hodů, ale i doupěte Johna a tak název je jen již krycí, neb s původní náplní akce nemá již nic společného. OS se sjeli v centru Jizerské „50“ již v pátek večer z obav o blokádu Bedřichova ze strany sportovců. V horské chalupě rozvynuli své kuchyňské nástroje, kytary, benja, pelíšky a dali se do práce. Celkem dorazilo 18 + 1 osadník a tak nebohý dvouhlavý a třínohý čuník měl přehršel fanoušků. Vaření se ujal Šmudla, kuchyně Jarynek, tabule Adélka, obsluhy Pláca, rozveselování Ivan a hraní na muzikboj Tom+Stoupa+Peťura. Záda hlídal lékař Šahanka a sanitář s hrobníkem v jedné osobě Rýša.
Akce pokračovala celkem vesele, zvlášť když Tom při ladění benja naladil ladičku o oktávu výše a ladil a ladil a ladil až opravdu prdly všechny struny.

V sobotu to opravil, struny navázal, konce zaskřípl kleštěma – ale při tom si přeskřípl dvě struny. „Jsem asi *****,“ pravil, benjo zabalil a půjčil si kytaru.
Na naši počest obec Bedřichov uspořádala páteční ohňostroj a OS slavili jízdou na saních. Vaření se dařilo a tak Čajda vyzkoušel kvalitu Šahanky a běžeckých závodních tratí. Cukr se svezl na sněžném skutru a ostatní užívali kýčovité slunné horské zimní klima.
Stoupa opravář se stal objevitelem prastaré lahve v rezervoáru WC s usazeným vodním kamenem ale nezávadným obsahem. Cíle bylo dosaženo s dojezdem posledních závodníků J 50 v neděli po obědě. Prasatko uvařeno a téměř snědeno, nálada mužstava více než 1A, lyže i saně provětrány a hlasivky od zpívání procvičeny. Jen živé obtazy na ples zůstaly jaksi nerozvinuty. Tak napřesrok třeba i s Vámi na Prase John AHOJ

Šmudla

Štítky: