Chybová zpráva

 • Agenda: Bad call to list events. Check Google API Key or Calendar Address.
 • exception 'Google_Service_Exception' with message 'Error calling GET https://www.googleapis.com/calendar/v3/calendars/a4uloqgi5rpq45vjm5ldinjm54%40group.calendar.google.com/events?orderBy=startTime&singleEvents=true&timeMin=2018-09-19T00%3A00%3A00%2B02%3A00&timeMax=2019-02-19T00%3A00%3A00%2B02%3A00&maxResults=35&timeZone=Europe%2FPrague&key=AIzaSyAHlD9DLTmHChKRW_MFZDeWlNe43SiFZVU: (404) Not Found' in /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/sites/all/libraries/google-api-php-client/src/Google/Http/REST.php:83
  Stack trace:
  #0 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/sites/all/libraries/google-api-php-client/src/Google/Http/REST.php(41): Google_Http_REST::decodeHttpResponse(Object(Google_Http_Request), Object(Google_Client))
  #1 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/sites/all/libraries/google-api-php-client/src/Google/Client.php(564): Google_Http_REST::execute(Object(Google_Client), Object(Google_Http_Request))
  #2 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/sites/all/libraries/google-api-php-client/src/Google/Service/Resource.php(227): Google_Client->execute(Object(Google_Http_Request))
  #3 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/sites/all/libraries/google-api-php-client/src/Google/Service/Calendar.php(1561): Google_Service_Resource->call('list', Array, 'Google_Service_...')
  #4 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/sites/all/modules/agenda/agenda.module(498): Google_Service_Calendar_Events_Resource->listEvents('a4uloqgi5rpq45v...', Array)
  #5 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/sites/all/modules/agenda/agenda.module(316): _agenda_load_google('a4uloqgi5rpq45v...', 'public', Object(stdClass))
  #6 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/sites/all/modules/agenda/agenda.module(213): agenda_get_events(Object(stdClass))
  #7 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/sites/all/modules/agenda/agenda.module(160): agenda_display_block('2')
  #8 [internal function]: agenda_block_view('2')
  #9 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/includes/module.inc(926): call_user_func_array('agenda_block_vi...', Array)
  #10 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/modules/block/block.module(911): module_invoke('agenda', 'block_view', '2')
  #11 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/modules/block/block.module(690): _block_render_blocks(Array)
  #12 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/modules/block/block.module(319): block_list('sidebar_first')
  #13 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/modules/block/block.module(270): block_get_blocks_by_region('sidebar_first')
  #14 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/includes/common.inc(5905): block_page_build(Array)
  #15 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/includes/common.inc(2752): drupal_render_page(Array)
  #16 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/includes/common.inc(2625): drupal_deliver_html_page(Array)
  #17 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/includes/menu.inc(542): drupal_deliver_page(Array, '')
  #18 /var/www/vhosts/flotila-liberec.cz/www/index.php(21): menu_execute_active_handler()
  #19 {main}

28. ročník Kotorského závodu

O prvomájo­vé sobotě se na liberecké přehradě sešli skauti a skautky všech věkových kategorií, aby změřili své síly v Kotorském závodě. Přístav vodních skautů Flotila Liberec pořádal tento závod již po osmadvacáté. Celkem se přihlásilo 29 pětičlenných posádek z 6 přístavů nejen Libereckého kraje. Polovinu závodních posádek tvořily liberecké přístavy Flotila a Maják, tradičně početná výprava přijela z přístavu Ralsko Mimoň a z Jablonce nad Nisou. Nově se našeho závodu zúčastnily tři posádky z nově vzniklého střediska Karla Šimka z Hradce Králové a dvě posádky z dalekých Karlových Varů, přístavu Orion. Závod byl vypsán pro tři věkové kategorie vždy pro chlapce a děvčat a kategorii Open, kam se může přihlásit jakýkoliv mix ničím neomezený.

Hlavní částí závodu je plavba na pramicích v délce jedné přehrady pro nejmenší a dvou přehrad pro ostatní kategorie. V polovině trati si pádlující posádka prohodí strany, aby za několik okamžiků přirazila ke břehu na první doplňkovou disciplínu, kterou je běh terénem. Po doběhnutí míří posádky vlčat a žabiček přímo do cíle, zatímco všichni starší ještě těsně před finišem podstoupí zhruba stometrové koníčkování.

Mimo závod na vodě posádky ještě plní tři doplňující disciplíny – hod házecím pytlíkem, střelba ze vzduchovek a disciplína s překvapením, jejichž výsledky jsou přepočteny na čas a tím se upravuje čas dosažený na vodě. Poslední dvě jmenované disciplíny posádce vylepšují závodní čas podle toho, jak se jim zadaří. Letošním překvapením pro vlčata a světlušky byl hlavolam Tantrix, jehož skládání bylo pro všecky posádky velmi jednoduché a úspěšné. Pro „velké“ bylo připraveno opět mokré překvapení. S pomocí prken na Hydrospeed měli za úkol do časového limitu dvou minut obeplout bójku. I tato disciplína byla pro posádky úspěšná. Dosažený čas byl odečten od časového limitu a takto spočtený čas byl posádce přičten k dobru.

Krásné poháry pro vítěze jednotlivých kategorií si ve třech případech odvezly posádky z Mimoně a z přístavu Maják. Jedna trofej zůstala u pořádající Flotily. Všechny posádky obdržely diplomy, pamětní lístky a drobné ceny, které byly zakoupeny z finančních prostředků firem, které podporují činnost Flotily Liberec.

Letos nejsledovanější kategorií byla kategorie vlčat (žáci roku nar. 1999 a mladší). Závod byl poprvé vypsán jako Memoriál Jirky Bělského. Vítězná posádka z Majáku si odnesla putovní plaketu.

Jirka, mezi skauty známý jako Mahagon, tragicky zahynul při větrné smršti, která se loňského léta přehnala nad naší republikou. Ve čtvrtek 23. července 2009 v odpoledních hodinách na táboře probíhala pokladová hra. Posádky za krásného počasí hledaly po jezeře indicie k nalezení pokladu. Kolem sedmnácté hodiny se přihnala vichřice. Bez příznaků, ale o to prudší. Spíš smršť či orkán, než jen vichřice. Mahagon dokázal dostat posádku z vody na břeh, ukryl ji do zděné boudy a vyrazil nějakých 400 – 500 metrů do tábora pro pomoc. Přišel poryv, který vyvrátil sedm stromů naráz. Pod jedním ho našli… Nenechme jeho jméno a odkaz zapadnout. Naplnil naše skautské ideály na maximum. Aby zachránil, dal svůj život.

PS: V Jizerských horách je pro nás pomníček, o kterém se v knize od pana Nevrlého nedočtete. Půjdete-li někdy přes Českou chalupu, můžete se stavit na tamním hřbitově a zapálit svíčku u náhrobku se jménem Jirka Bělský (1996–2009). Děkujeme.