Brána 2250

Obdrželi jsme zprávu od Vlády spojených planet Sluneční soustavy, která si žádá Vaší přítomnost na základně SLSK od 30.1.2014 do 2.2.2014:

 

V roce 1969 se stal přelomový okamžik v celé historii lidstva. Posádka třech mužů se vydala na nebezpečnou výpravu k povrchu měsíce, aby uskutečnila dosud nemožný čin. Aby se někdo z náší rasy konečně prošel po jiném vesmírném tělese než je naše planeta Země.            

 

Měsící červenci, dvacátého dne dva z těch tří odvážlivců přistáli na povrchu šedavého slunce a  Celé listvo mohlo sledovat tento odvážný čin v přímém přenosu. O několik chvil později se otevřely dvířka lunárního modulu a první zástupci naší rasy otiskli své stopy do usedavého prachu. Muži i ženy po celém světě vydechli úžasem.

 

        "That's one small step for a man, one giant leap for mankind."

 

 

Řekl Neil Armstrong ve chvíli kdy on a Buzz Aldrin kdy 

udělali ten malý krůček z pomocného žebříku na povrch Měsíce. "Je to malý krok pro muže, ale obrovský skok pro lidsto."

 

Tak kdysi dávno začala historie vesmírných letů na jiné planety a v pozdějších dobách i do jiných mezihvězdných soustav. Dnes jsme již o dvě století dál. Naše vesmírné lodě se s těmi primitivními nástroji z doby Neila Armstronga nedají srovnávat. Jsme daleko v meziplanetárních letech, ale dosud jsme ještě nepřekročili vzdálenost Galaxie.

 

Naše Vláda spojených planet Sluneční soustavy rozhodla o financovní programu IGT(inter galactic travel), jenž měl za úkol zaobírat se problematikou cestování mezi galaxiemi. Máme řadu vědeckých středisek jak ve Sluneční soustavě tak i mimo ní. Od roku 2230 se střediska soustřeďují mimo jiné na teoretický výzkum vesmíru a v něm působících sil. Protože ale bylo též zapotřebí testovat nové postupy  praktickou cestou, bylo otevřeno středisko na naší planetě Zemi, které vysílá výzkumné týmy na lodích s novými pohony.

Po několik let se nám nepodařilo překročit 

pětinovou vzdálenost Galaxie, ale v roce 2250 přišel tým doktora Freudštajna na nový kvarkový pohon na bázi gravitačního motoru a my bychom  byli schopni dosáhnout téměř do poloviny Galaxie bez ztráty lidské posádky. Právě v temném centru naší mléčné dráhy všem okolním tělesům vládne obrovská černá díra, která svým průměrem je tak veliká, že nám ze Země zakrývá pohled na druhou stranu Galaxie. Prof. Freudštajn se svým týmem provedl zkušební let k tomuto Černému gigantu, aby tak dokázal učinost svého letounu s novým pohonem.

Když prozkoumával cílovou oblast narazil na cosi zvláštního. V blízkosti Černého giganta objevil malou planetku pokrytou ledem a sněhem, ktera obíhaja tak blízko, že by do něj musela být vtažena gravitační silou téměř ihned. Protože cokoli se jen trochu přiblíži do oblasti černé díry je nemilosrdně vtaženo a stlačeno neuvěřitelnou silou na padrť. Jenže tu se tak nestalo. Naopak, planetka obíhá černého giganta jakoby nic. Zdá se, jakoby na ni vůbec nepůsobila téměř žádná neobvyklá síla. Profesor provedl tedy se svým týmem několik měření a rozhodl se na jejím povrchu přistát aby ji mohl více prozkoumat.

V poslední zprávě kterou jsme od jeho týmu obrdželi nám bylo zděleno, že jsou na stopě nějakého vzácného objevu, který vysvětluje podivné chování planety. To bylo tři měsíce zpátky. Od té doby ani ťuk. Žádná další zpráva nepřišla, žádné hlášení. Velitelství tedy rozhodlo o vyslání záchranných týmů, které mají celou událost objasnit.....

 

Byli jste povoláni do služby na důležitou misi. Pro její úspěšné zvládnutí je ale potřeba si zjistit několik důležitých informací.

1. co je to světelný rok?

2. jaká je rychlost světla ve vakuu?

3. jaká je rychlost zvuku ve vzduchu?

4. z jakých vrstev se skládá atmosféra Země?

5. z jakých plynů se skládá atmosféra Země?

6. jaká gravitační síla působí na objekt o hmotnosti 1kg na Zemi?

7. jaké planety se nachází v naší Sluneční soustavě?

8. co je to projekt SpaceShip Two?

 

 

další ročník společné výpravy několika skautských oddílů na Selešce se hrou na téma filmu, knihy nebo hry.

 

Sraz: 30. 1. 2014 v 18:10 na nádraží ČD

Návrat: 2. 2. 2013 ve 15:35 na nádraží ČD

S sebou: Spacák, PROSTĚRADLO (karimatky nejsou potřeba), oblečení na spaní, PŘEZŮVKY, oblečení do chaty, vhodné oblečení a boty na ven dle počasí (rukavice, čepice, návleky), věci na jídlo (ešus, lžíce, utěrka), hygiena, ručník, věci na schůzku (šátek, uzlovačka, tužka, papír, zápisník, KPZ). Skleničku od marmelády, aby pak v ní mohla být svíčka chráněná větrem. Pět hadrových koulí (v případě, že nebude sníh). ČELOVKU (nebo baterku) ZABALIT DO KAPSY NA CESTU. Bob ideálně pekáč do trojice (řidicí boby prosím neberte).

Jídlo s sebou: 1× jablko, 1× pomeranč, 1x bramboru, večeře na čtvrtek, snídaně na pátek, železná rezerva.

Finance: 500 Kč

Prosíme o potvrzení účasti na akci pomocí tohoto formuláře do neděle 26. 1. 2014.

Prosíme nebrat žádnou elektroniku jako např. mobilní telefony a MP3 přehrávače. Děkujeme.

Vše sbalit do jednoho batohu, půjde se s ním pěšky.

 

 

Štítky: