30.OVS - 3 jezy 2014 - kronika

 Akce 3 jezy pro nás začala až v sobotu odpoledne odjezdem do Prahy. Po příjezdu do stejné klubovny, kde jsme spali i v loni jsme po večeři vyrazili na krátkou prohlídku okolí klubovny – Žižkova. Před večerkou jsme v rámci motivace před nedělním závodem zhlédli zajímavý film Welcome to Dongmakgol.

                Sobotní chladné a mlhavé ráno jsme se přesouvali na start na Císařské louce a chystali sebe a lodě na závod. Závodní posádky netrpělivě přešlapovaly na místě a domlouvaly taktiku jízdy a sjíždění jezů, přičemž realita byla pak samozřejmě úplně někde jinde. Fanklub vedený Cynamonem vyrazil podél řeky do cíle a fandil nám ze břehu. Posádky pádlovaly z plných sil a v cíli si zaslouženě oddechly a vychutnaly připravené občerstvení. Po uklizení lodí a všeho materiálu nás čekalo vyhlášení, kdy si naše nejlepší posádka konečně vychutnala chvilku slávy, když skončila ve své kategorii na 2. místě a gratuloval (nejen) nám mimo jiné překvapený Vezír a Oskar, tvůrce skautské pramice P550. Po vyhlášení už jsme jen douklidili v klubovně a jeli zpět do Liberce.

                Akce byla povedená a všichni poznali naše hlavní město z jiné perspektivy než je obvyklé – z vodní hladiny. V kategorii skautů jsme se umístili napříč celým pořadím na posledním místě (díky koupačce pod Karlovkou), na 7. a 2. místě s lepším časem, než naše roverská posádka na 6. místě. 

výběr z fotek v galerii https://picasaweb.google.com/100279144682356579926/3Jezy2014