30.OVS - Úpa 2015 - kronika

Sobota – po příjezdu na Spáleňák jsme se s věcmi (osobními + plným kufrem jídla) vydali nahoru k chatě. Ti, co jeli s Čajdou autem si to vyšli hned 2x a zbytek po cestě vlakem a autobusem jen jednou, tedy alespoň většina, protože jídla bylo opravdu hodně a muselo se jít ještě jednou. Na chatě jsme se ubytovali, odházeli sníh a blbli na kopci u chaty nebo hráli deskovky.

Neděle – podnikli jsme první výjezd na běžkách, a to na Pomezní Boudy. Neupravená trať nás trochu zklamala, ale což. Tady jsme obhlédli zdejší pekařství a vrátili se do chaty. Odpoledne jsme opět dováděli na svahu vedle chaty na bobech i bez nich.

Pondělí – výlet na Cestník a Dlouhý hřeben. Tady došlo k prvnímu a naštěstí jedinému poškození, co se lyží i lidí týče, když si Rebit nalomil lyži při sjezdu z kopce. Zatímco všichni ostatní do chaty dojeli, on musel zvolit pěší variantu. Večer proběhla první návštěva sauny.

Úterý – hlavní bod programu: výlet na Sněžku. Díky Čajíčkově provizorní rychloopravě se na cestu mohl vydat i Rebit. Počasí nebylo zdaleka tak přívětivé, jak jsme čekali a na vrcholu nás vůbec nepřivítalo. Teploty pod -10°C a silné poryvy větru nás na vrcholu příliš dlouho neudržely, a tak jsme raději po rychlém obědě sešli dolů. Naštěstí nikdo na ledové krustě neuklouzl a ani neztratil lyži nebo hůlku. Večer probíhal zasloužený odpočinek na chatě.

Středa – opět výlet na Pom. Boudy, zde krátká zastávka a návrat na chatu. Odpoledne závody na lyžích ve stoupání, sprintu a sjezdu.

Čtvrtek – výlet na Rýchory. Počasí trochu lepší, krásné sjezdy a cesta. Na Rýchorské boudě pauza na oběd a odtud 7km dlouhý sjezd do Horního Maršova. Odtud cesta busem na Spáleňák. Večer pak tradiční inteligenčka.

Pátek – poslední den byl bez lyžovačky, místo toho jsme „malovali“ do sněhu, jezdili na snowskatu a závodili v dalších všeljakých disciplínách. Odpoledne se pak všichni podíleli na přípravě palačinek k večeři. Večer vyhlášení výsledků a předbalení.

Sobota – den odjezdu. Dobalili jsme, poklidili cimry a vydali se na cestu k autobusu. Po krátké zastávce v Trutnově jsme nasedli na vlak a vydali se do Liberce, kde na nás už čekali naši rodiče či jiní příbuzní.

Akce se povedla, nebyly žádné závažné problémy, kromě nalomení lyže, počasí bylo ucházející, sněhu po 2 letech konečně dost, jídla spousta, prostě typická Úpa :-)

 

fotky na https://picasaweb.google.com/100279144682356579926/30OVSUpa2015 

Štítky: