30.OVS - Brigáda Úpa

 

Riki by na nádraží odevzdán do našich rukou s podivným výrazem ve tváři, ale ten se nám během několika malých okamžiků podařilo odehnat, a tak mohla akce začít. 
 
Cestou vlakem do Dvora Králové jsme se nejdřív zabavili hraním "prší", ale pak jsme usoudili, že nejsme přece žádný "Béčka" a že zahrajeme rovnou Galaxy truckera. No, nebylo to úplně ideální, loď na klíně, baterky v záhybech oblečení a kosmonauti všude možně po podlaze :-D ale dalo se to.
V autobuse jsme se najedli a zbytek jízdy opět "zapršeli"
 
Cesta od Spáleňáku na chatu byla o hodně pohodlnější než v zimě, takže docela snesitelná, ale stejně jsme se u toho zapotili. Sotva jsme shodili batohy ze zad, už volal Pompo ať jdem s báglama pro jídlo k autu. Jídlo jsme tedy nanosili, chatu zapalováním v kamnech vykouřili a sebe vyudili a mohli jsme zbytek dne věnovat vaření večeře (těstoviny s červenou omáčkou), hraní stolních her, lechtání Matouše a Jáchyma, žonglování a pečení tradiční barevné bábovky ke snídani. 
 
V sobotu už nás ale čekala práce. Nejdřív jsme odnosili vyschlé dřevo z hromady ke dřevníku, zatímco zbytek instaloval kladky a saně aby se mohlo vozit ještě nevyschlé dřevo na hromadu blíž k chatě. Práce šla dobře od ruky až na pár problémů s kladkou a tak se pořád někteří vozili se dřevem nahoru a dolu na vleku a jiní zase tvrdě makali a skládali dřevo na hromadu. Zapojili se dokonce i Matouš s Jáchymem a nezastavili se ani před špalkem větším než oni sami. Rychlým tempem jsme měli hotovo tak akorát do oběda (gulášovka) a odpoledne se pořezalo pár špalků a vymetl komín než začlo pršet. Zbytek dne jsme opět hráli stolní hry, stavěli dráhu pro kuličku, odpočívali a kuchtili večeři (žabí knedle s gulášem). Den jsme zakončili saunováním a inteligenčkou se sladkými odměnami. 
 
Neděle byla ve znamení balení, úklidu a rozdělování přebytků jídla. Před 11. jsme už sbalení vyráželi směr Spáleňák, odkud jsme jeli autobusem přes Jičín domů.
 
Štítky: