Flotilové vánoce

 

Ve dnech 14-16.12.12012 se uskutečnila vánoční výprava.

V 16:10 jsme se sešli na nádraží českých drah a cca 2 hodiny jsme jeli vlakem, potom vystoupili. Skauti šli pěšky a vlčata jela na chatu autobusem. Jít pěšky by zas tak nevadilo nebýt toho, že Bodie hledal mizerně značenou (místy až neznačenou) cestu a zašli jsme si asi 1 kilometr (mě to přišlo jako 3).

Po dlouhé cestě jsme tedy došli na chatu. Když jsme vešli do vrat, překvapila nás obrovská vila. Už sem si myslel, že tam přespíme, ale nakonec jsme šli výš na kopec a tam byla taky celkem dost velká chatka. Když jsme tam vešli, už na nás čekal Meloun a Marbuel. Vlčata byla zalezlá neznámo kde, tak jsme si mysleli, že zatím nedorazila a tak jsme si vybrali pokoje, uložili batohy a šli hrát ping pong. Najednou jsme uslyšeli veliký řev a hned jsme pochopili, že tu vlčata už jsou. Když jsme se všichni sešli, tak se vyhlásila večeře a všichni si měli sníst to, co měli na večeři. Potom jsme šli spát.

Druhý den byl budíček cca 7:30 a rozcvička v té zimě a sněhu (naštěstí jsme do něj neskákali). Po rozcvičce následovala snídaně s všelijakým sladkým pečivem. Skauti po snídani, přípravě salátu, vánočních zvycích a obědě šli na výpravu se podívat do lesa na skalní úkryty poustevníka, který v nich žil 17 let. Po cestě jsme se koulovali, pak jsme přišli k letnímu divadlu a tam čekal Lišák, který nám řekl, že jestli se chceme něco o sobě dozvědět, tak máme jít k lampě a říct koho si vážíme a proč.

Vrátili jsme se do chaty celí promáčení, začali jsme zas hrát pinec a po 3 hodinách jsme šli na večeři, kterou jsme si předem udělali (bramborový salát). Každý k tomu dostal řízek a mohli jsme si dát i nášup. Pak jsme si dali dárky a cukroví. Po večeři jsme šli nahoru a pouštěli jsme si videa z táborů a fotky z akcí. Pak jsme další den jeli domu v pohodě jsme dojeli a byla to výborná výprava.

Napsal: David

Fotky z akce zde: http://31ovs.flotila-liberec.cz/gallery/foto.php?dir=2012-2013/vanocni_v...