Úpa 2013

 

V nevelikém počtu 4(včetně Čajdy a Cukra), který byl způsoben řádící chřipkovou epidemíí, jsme se v sobotu vyškrábali na chatu a konečně si dali oběd. Pak jsme vyrazili znovu do auta pro jídlo a Riki odhazoval sníh kolem chaty. Pak jsme si dali rozjezdové Ligreto a další stolní hry.

V neděli jsme vyjeli na běžky na Lysečinskou boudu a z5 a odpoledne jsme začali se stavbou bunkru a bobové dráhy.

Pondělí dopoledne jsme věnovali výletu na Pomezky a konzumaci bábovky. Odpoledne zase výstavbě a stolním hrám. Večer jsme si zpříjemnili výbornými pečenými vepřovými vrabci a Molekulovými parníčky v Čajíčkově podání a inteligenčkou.

V úterý jsme vyrazili na vrchol Sněžky. Během úmorné cesty na Janu, kudy jsme museli jít pěšky, protože místo sněhu tam byl jen asfalt a led, se Riki tak unavil, až nebyl schopen přemýšlet a udržet svoji lyži a ta mu ujela z kopce. Bodie se pro ni obětavě vrhl, protože vyhodnotil situaci tak, že kdyby měl lyži dohonit sám Riki, tak bysme nejspíš nepřišli jen o lyži, ale také o Rikiho, který by se s největší pravděpodobností rozmázl na některé z ledových ploten. Po uběhnutí asi 500 metrů byla lyže konečně zastavena. Na Sněžku jsme se pomalu vyškrábali kolem 2. hodiny odpolední, udělali fotky nás a nádherných výhledů a sestoupili dolů. Fotky ale už bohužel nejsou, protože se je Rosomákovi záhadně podařilo omylem smazat z karty. Pro cestu z Portášek jsme zvolili cestu Krakonošovým údolím, kde byl na rozdíl od Jany sníh. To ale neznamená, že to byla cesta pohodlnější. Zmrzlý sníh, nulová šance plužit, vyšlapané stopy a vyjeté koleje od nějaké pásové čtyřkolky. Riki s Bodiem se snažili vymyslet bezpočet stylů jízdy, aby ujeli co nejdelší vzdálenost pokud možno co nejpomaleji a aby byl každý pád co nejméně bolestivý, nedá se ale říci, že by se to podařilo, protože Riki neustále kříčel něco ve stylu: "Auuuuuuu, bolí bolí bolíííííí" a Bodie při pokusu zabrzdit najetím do svahu vyšvihl poněkud krkolomné, ale přesto efektní salto. Do chaty jsme dorazili kolem 5. hodiny a zbytek dne odpočívali a hráli Galaxy truckera, kterého s sebou přivezl ten den Rosomák.

Ve středu byl Riki na chatě a ostatní jeli na Pomezky, kde to krásně frčelo z kopce a na Lysečínskou boudu, kde byl sníh už rozbředlý a brzdil. Potom všichni dostavěli s Čajíčkovou pomocí bunkr a dráhu a pak jsme zase hráli Galaxy Truckera a dívali se na film. Rosomák mezitím postavil skokánek přes závoru ke Kosteleckým, aby se nemusela objíždět.

Ve čtvrtek jsme byli na Pomezkách, Rosomák si kopil pohledy za peníze půjčené od Rikiho, protože si vlastní peněženku zapomněl. Potom jsme se tam byli podívat na zubry. U chaty jsme postavili skokánek a večer byli v sauně. Když sme se vrátili, zahráli jsme si Battletech.

V pátek jsme na běžky už nešli, ale hráli jsme hry. Začali jsme Galaxy truckerem a potom jsme šli ven, Riki s Rosomákem zase stavěli skokánky a skákali. Pak jsme vevnitř hráli ligreto, obědvali a hráli DiXit. Potom se čajda s Cukrem a Rikim dívali na filmy.

V sobotu jsme uklízeli a jeli domů (ach jo).

napsali Bodie a Riki

Fotky, které se omylem nesmazaly jsou na Flotilovém albu:https://picasaweb.google.com/100279144682356579926/30OVSUpa2013

Zde je také video ze skákání na skokáncích: http://www.youtube.com/watch?v=jQP1-bpeVsY

Štítky: