Dvoudenní výprava vlčat do Jizerek

Poprvé po dlouhé době vyrazili vlčata na svou vlastní vícedenní výpravu zcela sami. Na nádraží se sešli ve složení Caesh, Marbuel, Třeboň, Vašek, Martin, Kuba a Filip a vyrazili směr Hejnice. Hned ve vlaku se spustil souboj o Olivky, nový fenomén vlčácké smečky! Ale zapamatovat si všechna nádraží po cestě nakonec dokázali jen Caesh s Marbuelem, kteří tu ovšem projeli už aspoň stokrát. Hejnická klubovnička je malinká, pro 7 osob však zcela dostatečná a hlavní výhodou je topení – kde jinde se stiskne vypínač a za 10 minut je vedro?

U klubovny bylo třeba prozkoumat, jak vypadá sasanka hajní a pak už nic nebránilo vyrazit vstříc zdejší dominantě – výrazné skalní vyhlídce Ořešník. A protože vlčata nejsou žádné bačkory, vzali to přímo – cesta necesta. To se málem vymstilo Třeboňovi, jehož noha se vlastní nedostatečnou šikovností zaklínila v jedné z dřevěných lávek, které si tu pravděpodobně vystavěli vyznavači adrenalinové cyklistiky. Vše naštěstí dobře dopadlo.

Příjemná prostorná louka se náhle proměnila v naprostý hustník a skupina se jen ztěží posouvala ku vytyčenému cíli. Ukázalo se, že cesty mohou být sice delší, což ovšem neznamená, že se po nich jde také delší dobu. Na jedné z odpočinkových přestávek o sobě Vašek prohlásil, že je „Vygmáknutej“, tudíž mu dnes nikdo neřekne jinak, než Vigy. [img:2] Jakmile byl překonán nejhorší úsek, započala výstavba lesních domečků a domů. Po dvojicích se vlčata s elánem pustila do práce a za několik okamžiků stál na místě malinkatý domeček pro trpaslíčky; větší, který připomínal spíše past na (mini)mamuty a úplně největší, do kterého jsme se dokonce všichni vešli.

Na vyhlídku vlčáci doputovali až v podvečer a protože tam pěkně fučelo, příliš dlouho se nezdrželi a utíkali zase dolů. A to doslova – Caesh s Třeboněm dokonce vyvinuli pochodo-běhový tanec pro dva vyžadující velkou souhru a důvěru. Jeden je totiž vždy otočen zády ke směru cesty. Do klubovny se vlčáci dostali až za tmy. Naštěstí je čekala už jenom buřtíková véča a kytarové zpívánky ve spacáku.

Neděle se nesla v duchu balení a úklidu. Stihlo se jen několik malých her od Filipa a Martina na Dvojkopci a hurá na vlak.

První samostatná vlčácká vícedenní výprava je ukonce, třikrát A-HOJ té nadcházející!
Napsal: Caesh

Štítky: