Táborové střípky 2

První plavební den (8. 7.) jsme se vydali z kempu v Žichovicích dolů po Otavě, zdolali 14 jezů a za krásného letního počasí se ubytovali v Katovicích. K večeři nám hrála zumba, k nástupu Tři sestry. Druhý plavební den jsme sjeli přes Strakonice k obci a jezu Štěkeň. Zde následovali dva volné dny, které se vyplnily výcvikem na jezu, výletem do Sudoměře a k pomníku Jana Žižky z Trocnova. Druhý volný den byl víceméně sanitární a tak si většina vyprala alespoň základní trochu zapáchající oblečení.

Během těchto dvou dní se přes kemp vždy v noci přehnaly dvě bouřky. Přes škody, které napáchaly na jiných a ne moc dalekých místech, nás jen smočily. Nicméně jsme se opakovaně probouzeli do slunečného dne.

Včera (12. 7.) jsme ujeli kolem 25 km na lehko bez bagáže, projeli Pískem a ukončili putování po Otavě v kempu Vrcovice (ikdyž kemp je docela odvážné slovo).

Dnes jsme na cestě na řeku Lužnici, kterou pojedeme z kempu Majdalena přes Tábor a tábor ukončíme v Bechyni. Poslední táborové střípky očekávejte snad zařátekm dalšího týdne. Uvidíme, jak to bude s připojením.

Vedro působí menší problémy některým členům tábora a to převážně proto, že někteří se úspěšně brání nošení pokrývek hlavy (mnohdy nepomáhá ani ruční vysvětlení, že je to důležité), někteří si již musejí motat kolem hlavy trika, protože poztráceli nejen vlastní, ale i zapůjčené čepice. Naštěstí se vše obejde jen bolestí hlavy, nikdo neměl vážnější problémy typu zvracení.

Návrat z tábora: v pátek 22. 7. na ČD v 17:58 (za předpokladu, že nás ČD překvapí a nebudou výrazně zpožděné). Vyzvednutí bagáže upřesníme později.